بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

مختصری از شهر رامسر

رامسر یکی از شهرهای استان مازندران (غرب مازندران)  در شمال ایران واقع شده است، این شهرستان بسیار زیبا از سمت شرق به شیرود از غرب به شهر چابکسر گیلان و از جنوب به رشته کوه های البرز و از سمت شمال به دریای مازندران محدود است. مردم این خطه به زبان گیلگی یا گویش رامسری صحبت می کنند.

وضعیت آب و هوای رامسر در فصل تابستان گرم و مرطوب و در فصل زمستان معتدل می باشد، این شهر از زیبایی بسیار ویژه و منحصر به فردی به دلیل فاصله خیلی کم بین دریا و جنگل، داراست، و به همین دلیل در تمام ایام سال میزبان گردشگران زیادی می باشد.

شهرستان رامسر در قدیم جزئی از شهرستان تنکابن بوده که نهایتا در سال 1364 طبق تقسیمات جدید کشوری از تنکابن جدا شده و به طور مستقل خود یک شهرستان شد. 

 جاذبه های گردشگری شهر رامسر:

کاخ مرر : دارای معماری اروپایی، به مساحت 600 متر در سال 1316 در باغی به مساحت 60 هزار متر ساخته شده است. هنرمندان بزرگ ایران و جهان، استادانه طرح زیبای خویش را در داخل کاخ با گچ بری های تماشایی و سقف بسیار زیبا که با 4 ستون سنگی بزرگ خوش تراش مهار شده، به کار برده اند و ببر سنگی، مجسمه های برنزی و مرمری، فرش های نفیس و گران بها و کریستال، همه و همه در این کاخ موزه در معرض دید همگان قرار گرفته است

کاخ مرمر
باغ این موزه از نظر تنوع گونه های گیاهی از جمله مرکبات و گونه های گیاهی نایاب خارجی که در آن کاشته شده است، از باغ های منحصر به فرد ایران می باشد. اولین نهال مرکبات اصلاح شده ایران، در این باغ کاشته شده است.

روستای جواهردهروستای جواهرده در گذشته جورده بیان می شد، (به معنی ده بالا ) در مقابل جیرده یعنی ده پایین می باشد که یکی از ناب ترین جاذبه های گردشگری رامسر و از مناطق بسیار زیبا در این شهرستان و در استان مازندران است. جنگل های سرسبز روستای تاریخی جواهرده در نیمی از سال با برف پوشانده شده و در تابستان نیز هوای بسیار خنکی را برای این منطقه به ارمغان می آورد.


روستای جواهرده
جواهرده را می توان نگین فیروزه کوه های البرز در شهرستان رامسر به حساب آورد. روستای جواهرده، این شاهکار طبیعت با این که فاصله اش از دریای خزر کم است، اما به طرز شگفت انگیزی در ارتفاع بالایی از سطح دریا یعنی نزدیک 2 هزار متر قرار گرفته است.

در منطقه رامسر مکان های دیدنی بسیار زیاد دیگری نظیر بوستان جنگلی صفا رود،قله مارکو و از همه مهمتر آب های گرم معدنی، تله کابین رامسر و سایر مکان های گردشگری دیگر نظیر ساحل های بسیار زیبا و جنگل های بی نظیر وجود دارد که همه ساله وجود این سرمایه های گران بها، گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

 

 

 

 

بالا