بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

ثبت نام سیزدهمین دوره نامزده های انتخابات به پایان رسید.

انتخابات 1400 (حضور حداکثری)  

 ثبت نام سیزدهمین دوره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ 26/2/1400 به پایان رسید برابر اعلام وزارت کشور ۵۹۲ نفر ثبت نام کرده اند. بنا به اعلام سخنگوی شورای نگهبان کمتر از ۴۰ نفر از افرادی که ثبت نام کرده اند مدارک آنان بر اساس شاخص ها و معیارهای ابلاغی مورد تایید قرار گرفت.

صلاحیت افراد مذکور در شورای محترم نگهبان مورد بررسی قرار می گیرد تا تعیین صلاحیت نهایی به عمل آید و هر یک از نامزدها باید حداقل ۷ رای مثبت از اعضا کسب نمایند تا بتوانند در سیر مراحل انتخابات مردم قرار گیرند.

هر یک از نامزدهای ریاست جمهوری در هنگام ثبت نام مصاحبه کوتاهی داشتند همگی سعی کرده اند شعارهایی را بر اساس آن گونه که میاندیشند و میتوانند موجب به کسب آرا نمایند را بیان کنند. 
نامزدهای ریاست جمهوری باید ( کلی گویی) و (شعارزدگی ) را کنار بگذارند و برنامههای ( قابل سنجش) و ( امکان ) را برای اداره کشور ارائه دهند ، نجات کشور در زمینههای مختلف( اقتصادی –سیاسی- فرهنگی و غیره) معطوف به برنامههای قابل اجرای نامزدهای ریاست جمهوری خواهد بود.

یکی از مطالبات فرهیختگان نخبگان روشنفکران و تحصیلکردگان و اقشار مختلف مردم باید درخواست برنامه های اجرایی و ضرورت نگرش و عملکرد سنوات گذشته و توانمندی نامزدها باشد

نکته قابل تامل:     

متاسفانه در طی چند روز اخیر تعدادی از کاندیدها که زمانی مسئولیت مهم در عرصه های مختلف اجرایی و اقتصادی را داشتند و هم اکنون هم دارند خود را منجی مشکلات مردم در این مقطع مهم تاریخ ایران اسلامی میدانند. قضاوت عملکرد ها توسط مردم انجام خواهد گرفت انتخابات سال ۱۴۰۰ باید مطلع تحولات اساسی و مبین اقتدار و سربلندی و عزت آفرینی و تجلی و تحقق آرمانهای انقلابی که در سالیان متمادی تحقق نیافته، باشد و نگرش تحولی باید در اولویت برنامه های نامزدهای انتخاباتی قرار گیرد.

 معتقدم اولویتهای مهم ریاست جمهوری آینده معطوف به ۵ هدف قابل سنجش و امکان پذیر برای ۴ سال آینده اقتصاد کشور که توسط فرهیختگان و نخبگان تعریف شده است عبارتند از:         

انتخابات 1400

  1- مهار پایدار تورم

 ( کاهش پایدار تورم به میانگین خاورمیانه ( ۶ الی ۸ درصد)

  2- فقر زدایی غیرتورمی

   3- رشد اشتغال
(ایجاد سالانه 1.000.000 شغل به     صورت ناخالص، از طریق ایجاد رشد    اقتصادی سالانه ۶ درصدی

  4- مقابله و مبارزه با فساد

 5- ارتقای جایگاه بین المللی اقتصاد  
افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت صادرات غیرنفتی به تولید ناخالص داخلی طی 4 سال
انشاالله در آینده هر یک از محورهای فوق را بیشتر تشریح خواهم نمود.

 

گردآوری شده توسط علی شمس / با ما همراه باشید در وب سایت  www.bashams.ir با تازه ترین اخبار سیزدهمین دوره  انتخابات ریاست جمهوری

 

 

 

بالا